Site Mahallesi Deha Sokak No:7 Ümraniye / İSTANBUL
Pazartesi - Cumartesi 08:00-18:00
+9(0216) 999-17-22

Yumuşatma Sistemleri

Ecolife Yumuşatma Sistemleri

Ca ve Mg iyonları sularda kalıcı sertliğe neden olmaktadır. Sertlik sebep olduğu korezyon, kireçtaşı oluşumu, sabunun köpürmesini engelleme, içme suyu olarak kullanıldığında yol açtığı hastalıklar gibi nedenler ile sularda görülmek istenmeyen parametrelerden bir tanesidir.

    Suların sertlik derecesi aşağıdaki gibi sınıflandırılır;
  • Çok Yumuşak Sular 0 - 7 F
  • Yumuşak Sular 7 - 14 F
  • Orta Sert Sular 14 - 21 F
  • Oldukça Sert Sular 21 - 32 F
  • Çok Sert Sular 32 - 54 F

Su yumuşatma cihazları iyon değiştirme prensibi ile çalışırlar. Burda amaç daha önceden Na iyonu ile yüklenmiş reçinenin Ca ve Mg iyonlarını yakalayıp sudan uzaklaştırmasıdır..Cihazın boyutları, kullanılacak reçine miktarı ve sınıfı, suyun reçine kolonundan geçme hızı, temas süresi gibi paramatreler; Ecolifesistem'in uzman kadrosu tarafından detaylı bir şekilde hesaplanır. Yumuşatma cihazları otomasyon ile kontrol edilir. Zaman ya da debiye bağlı olarak reçinenin alması gereken maksimum yük kontrol edilir. Böylece cihaz kapasitesi dolunca rejenarasyon aşamasına geçilebilir. İçinde tortu ve diğer safsızlıklar olmayan su cihazın giriş noktasından basınçla girer. Difizörler sayesinde yüzeye ve reçineye temas eden su sertliğini kaybederek cihazın çıkış noktasından işletmeye verilir. Kapasitesi dolan reçine kolonu, daha önceden hazırlanmış olan rejenarasyon solüsyonuyla (NaCl) kendini temizler. Temizleme esnasında ortaya çıkan atık su uygun şekilde sistemden uzaklaştırılır. Bu işlem tamamen otomatiktir. İşletmeci sadece rejenarasyon tankındaki sodyum klorürü tamamlamakla görevlidir.

Filtre tankları FRP, ST37 epoksi boyalı karbon çelik veya AISI 304 / 316 paslanmaz çelik seçenekleriyle yatay ve dikey olarak özel imalatlarımızla sunulmaktadır.

Ecolifesistem olarak reçineli yumuşatma sistemlerinde en iyi işçilik ve malzeme kalitesi ile sürekli aynı kalitede suyu almanızı sağlayan bir yapı dinamize edilmiştir. Üretimin her aşamasında yüksek malzeme kalitesi ve titiz işçilik ile her zaman optimum fayda hedeflenmektedir. Üretim sonrasında da sürekli kontrol mekanizması ile sistemin yaşadığı müddetçe sorunsuz çalışması prensip edinilmiştir.

Sera Ters Osmoz, Su arıtma ve Geri Kazanım Faaliyetleriniz İçin Bilgi ve Desteğe Mi İhtiyacınız Var?