Site Mahallesi Deha Sokak No:7 Ümraniye / İSTANBUL
Pazartesi - Cumartesi 08:00-18:00
+9(0216) 999-17-22

Ön Filtrasyon Sistemleri

Kum Filtresi

Kum filtreleri suda bulanıklığa neden olan tortu ve partikülleri arıtmak üzere kullanılır. Filtrasyon tankları içinde kademeli quartz ve antrasit minerali bulunmaktadır. Su kirliliğine göre optimum geçiş hızıyla mineraller arasından süzülen su, fazla tortularından arınmış hale gelmektedir. Kum filtresi su arıtma sistemlerinin önemli bir parçasıdır. Endüstriyel içme ve kullanma suyu arıtma sistemlerinde kendinden sonra gelen arıtma ünitelerini korumakta ve bu ünitelerin daha yüksek performanslı çalışmasını sağlamaktadır.

Aktif Karbon Filtresi

Granüler yapıdaki aktif karbon, içme ve kullanma sularındaki çözünmüş organiklerin, koku ve tat moleküllerinin giderilmesinde kullanılmaktadır. Aktif karbon filtresi evsel ve endüstriyel içme ve kullanma suyu arıtma sistemlerinde kendinden sonra gelen arıtma ünitelerini korumakta ve bu ünitelerin daha etkin çalışmasını sağlamaktadır. Ters yıkama işlemi su ile yapılmaktadır ve zamansal periyoda / debiye fark basıncına bağlı olarak, otomatik veya manuel olarak gerçekleştirilmektedir. Otomasyon sistemi kapasiteye bağlı olarak otomatik ters yıkama yapabilen valfler yardımı ile ya da vanalarla sağlamaktadır.

Tank Sistemi

Filtre tankları FRP, ST37 epoksi boyalı karbon çelik veya AISI 304/ 316 paslanmaz çelik seçenekleriyle yatay ve dikey olarak özel imalatlarımızla sunulmaktadır. Ecolifesistem olarak Kum ve Karbon filtrasyon sistemlerinde en iyi işçilik ve malzeme kalitesi ile sürekli aynı kalitede suyu almanızı sağlayan bir yapı dinamize edilmiştir. Üretimin her aşamasında yüksek malzeme kalitesi ve titiz işçilik ile her zaman optimum fayda hedeflenmektedir. Üretim sonrasında da sürekli kontrol mekanizması ile sistemin yaşadığı müddetçe sorunsuz çalışması prensip edinilmiştir.

Filtre Sistemi

Kartuşlu Su Filtreleri Su arıtma tekniklerinin en temel ilkesi suyu mekanik bir engelden geçirmek ve partiküllerin bu engelde takılmasını sağlamaktır. Kartuşlu su filtreleri, suyun en az 1 bar basınçla hareketi esnasında doğal olarak filtre gözenekleri vasıtasıyla partikülleri sudan uzaklaştırır. Uygun noktaya bağlanmış olan su filtresi genelde dış yüzeyden içe doğru hareketle basınçlı su girişi olur. Filtre gözenekleri hassaslığına göre partiküller engele takılır ve temizlenmiş olan su filtre çıkışından işletmeye gider. Filtre temizlenir tip ise zamanla temizlenir. Genel su filtreleri daha iyi filtreleme yaptığı için hassas seçilir; hassas filtreler ise temizlenmez değiştirilir. Bu filtrelerin en büyük avantajı uygun oluşu ve işletme kolaylığıdır. Kartuş filtreler sayesinde membranların yüzeyinde tıkanmaya sebep olacak ve işletme zorluğu çıkartacak, membranın ömrünü azaltacak partiküller tutulmuş olur. Bu filtreler fark basınç kontrol edilerek manuel olarak temizlenir ya da değiştirilir. Kum filtrenin performansı, kartuş filtrenin değiştirilme ya da temizlenme sıklığını etkileyecek en önemli parametredir.

Sera Ters Osmoz, Su arıtma ve Geri Kazanım Faaliyetleriniz İçin Bilgi ve Desteğe Mi İhtiyacınız Var?