Site Mahallesi Deha Sokak No:7 Ümraniye / İSTANBUL
Pazartesi - Cumartesi 08:00-18:00
+9(0216) 999-17-22

Demir Mangan Giderim Sistemleri

Ecolife Demir Mangan Giderim Sistemleri

Demir ve mangan, özellikle yer altı sularında bulunan; suyun görünümünde ve tadında olumsuz etkiler yarattığı ve de lekelenmelere yol açtığı için istenmeyen minerallerdir. İnsan sağlığına olumsuz etkileri bulunmamaktadır; hatta beslenme düzeninde önemli yer işkâl etmektedir. Ancak sularda fazla miktarda bulunması durumunda, kıyafetlerde renk bozulmasına, tesisatlarda renklenmeye ve suda “pas” tadı oluşmasına neden olurlar.

Yerel ve küresel ölçekte bakıldığında çeşitli otoritelerin içme suyunda bulunmasına müsaade edilen maksimum demir ve mangan miktarları
Mineral TSE 266 Avrupa Birliği Dünya Sağlık Örgütü
Demir ( Fe ) 0.2 0.2 0.3
Mangan ( Mn ) 0.05 0.05 0.1

Demir ve mangan giderimi, minerallerin tipine ve konsantrasyonlarına göre değişmektedir. Sularda demir ve mangan Çözünmüş, partikül halde ve koloit yapıda olmak üzere 3 formda bulunur.Suyun içerdigi demir ve mangan çesitli oksidasyon yöntemleriyle oksitlenir. Bunun için kullanilan en yaygin yöntemler, havalandirma ile havadaki oksijenin suya geçirilmesi ile çesitli oksidant maddelerin kullanimidir.

Havalandırma için yeterli alan yoksa ya da Fe-Mn formları havalandırma ile giderilmeye uygun değilse Fe-Mn giderimi için iyon değiştirici reçine sistemleri kullanılmaktadır.

Fe-Mn giderim filtresi için gerekli tankın boyutları, temas süresi, reçinenin rejenerasyon süresi gibi parametreler Ecolifesistem uzman kadrosu tarafından dizayn edilecektir.

Filtre tankları FRP, ST37 epoksi boyalı karbon çelik veya AISI 304/ 316 paslanmaz çelik seçenekleriyle yatay ve dikey olarak özel imalatlarımızla sunulmaktadır.

Ecolifesistem olarak Fe-Mn giderim Filtreleri sistemlerinde en iyi işçilik ve malzeme kalitesi ile sürekli yüksek kalitede suyu almanızı sağlayan bir yapı olarak çalışmaktadır. Üretimin her aşamasında yüksek malzeme kalitesi ve titiz işçilik ile her zaman yüksek fayda hedeflenmektedir. Üretim sonrasında da sürekli kontrol mekanizması ile sistemin yaşadığı müddetçe sorunsuz çalışması prensip edinilmiştir.

Sera Ters Osmoz, Su arıtma ve Geri Kazanım Faaliyetleriniz İçin Bilgi ve Desteğe Mi İhtiyacınız Var?