Site Mahallesi Deha Sokak No:7 Ümraniye / İSTANBUL
Pazartesi - Cumartesi 08:00-18:00
+9(0216) 999-17-22

Atık Su Arıtma Sistemleri

Ecolife Atık Su Arıtma Sistemleri

Yağ-gres ve AKM içeriği yüksek atık sularda kullanılmaktadır.

DAF (Dissolved Air Flotation / Çözünmüs Hava Flotasyonu) Sistemi, bu kirleticilerin basınç altında mikro kabarcıklar ile yüzdürülerek atık sudan ayrılması esasına dayanmaktadır. Basınç, kompresörde üretilen basınçlı havanın, basınç tankında biriktirilmesi ile oluşmaktadır.

Su tank içerisine yerleştirilen lamella separatörlerden geçerken yüzme eğiliminde olan floklar lamellanın yüzeyinde tutulur. Ağır olan partiküller ise dibe çöker. Su yüzeyinde oluşan partiküller, yağ ve hava kabarcık kümeleri mekanik sıyırıcı sayesinde köpük/çamur toplama haznesinde toplanır. Arıtılmış su çıkış savağından savaklanarak deşarj hattına ya da sonraki ünitelere verilir. Dibe çöken partiküller ise çamur pompası yardımı ile düzenli olarak üniteden uzaklaştırılır.

DAF Ünitesi geri devirli ya da geri devirsiz olarak dizayn edilebilir. Geri devirli dizayn edilmesi durumunda geri devir pompası da sisteme dahil edilir.

  • Mezbahalar
  • Süt üretim tesisleri
  • Tekstil üretim tesisleri
  • İlaç sanayi
  • Petrol istasyonları

gibi birçok alanda DAF ünitelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Serbest formda bulunan yağların ayırımında bu yöntemle, en az %70-%75 oranında verim elde edilebilmektedir. DAF Tankı malzemesi suyun karakterine göre seçilmektedir. Epoksi boyalı karbon çelikten, daldırma galvanizden, paslanmaz çelikten imal edilebilmektedir. DAF Ünitesinin tasarım ve boyutlandırılması, müşterinin talepleri ve atıksu karakteri doğrultusunda Ecolifesistem uzman mühendileri tarafından yapılacaktır.

Ecolifesistem olarak DAF (Dissolved Air Flotation) sistemlerinde en iyi işçilik ve malzeme kalitesi ile sürekli yüksek kalitede suyu almanızı sağlayan bir yapı olarak çalışmaktadır. Üretimin her aşamasında yüksek malzeme kalitesi ve titiz işçilik ile her zaman yüksek fayda hedeflenmektedir. Üretim sonrasında da sürekli kontrol mekanizması ile sistemin yaşadığı müddetçe sorunsuz çalışması prensip edinilmiştir.

Sera Ters Osmoz, Su arıtma ve Geri Kazanım Faaliyetleriniz İçin Bilgi ve Desteğe Mi İhtiyacınız Var?